Nasz ośrodek powstał z chęci wędrowania konno po górach. Od kilkunastu lat przemierzamy na koniach Sudety Zachodnie i Środkowe. Byliśmy pierwszymi twórcami lokalnych szlaków konnych po Ziemi Kamiennogórskiej, których sieć (początkowo licząca 80 km i stale się rozwijająca) przecina w kilku miejscach główny szlak sudecki.

Posiadamy uprawnienia przodowników turystyki jeździeckiej I i II stopnia.

 

Mamy swoje ulubione trasy i miejsca, które odwiedzamy jeżdżąc wyznaczonymi szlakami turystycznymi, lokalnymi drogami i ścieżkami poznanymi w trakcie wędrówek.

W okolicy znajduje się wiele wartych zobaczenia atrakcji turystycznych zarówno przyrodniczych (Rezerwat Głazy Krasnoludków, Rezerwat Kruczy Kamień, Kolorowe Jeziorka, Rudawski Park Krajobrazowy, …) jak i zabytków kultury (średniowieczny kamienny stół sądowy, krzyże pokutne, wapienniki, …) i architektury (opactwo w Krzeszowie, Mauzoleum Schaffgotschów w Raszowie, Domki Tkaczy Śląskich w Chełmsku Sląskim, malowniczo usytuowane kaplice i kapliczki,… )

 

W górach podziwiać można piękne widoki, ale wiele jest również kamienistych dróg, nieprzyjaznych dla końskich kopyt. Poznawszy okolicę przez lata wędrówek staramy
się wybierać zawsze trasy atrakcyjne turystycznie
i korzystne dla koni.

 

Podczas rajdów gościmy zazwyczaj w zaprzyjaźnionych gospodarstwach agroturystycznych, choć czasem zdarza nam się nocować pod namiotem lub w stodole. Bagaże dowożone są samochodem na miejsca noclegowe, gdzie zawsze czeka na nas ciepła obiadokolacja.

Jako ośrodek afiliowany przy PTTK nie tylko organizujemy
i prowadzimy rajdy i wycieczki konne, ale także
z przyjemnością gościmy u siebie turystów z własnymi końmi. Można u nas zatrzymać się przejazdem na popas,
na nocleg, jak również spędzić kilka dni organizując sobie konne wypady z naszej bazy.

RAJDY KONNE
26 stycznia 2018

tel.
667 362 968

 

email
debrznik@gmail.com

 

adres 
Dębrznik 74
58-400 Kamienna Góra

Górska Turystyka Konna i Hipoterapia
"KONIEWO" Ewa Siergiej

STRONA GLOWNA

OFERTA

GALERIA

KONTAKT